HTD-130 MR - dekorativní stropní ventilátor

Ventilátory jsou díky své robustní konstrukci a designovému provedení vhodné zejména pro provětrávání rozlehlejších reprezentativních prostor, jako jsou například restaurace, hotely, kanceláře, knihovny, studovny nebo odletové haly. Trvalým provětráváním vysokých prostor se značnou teplotní diferencí mezi podlahou a stropem lze v zimním období dosáhnout prostorového vyrovnání teploty a tím podstatného snížení energetické náročnosti a topných nákladů.

Oběžné kolo
Oběžné kolo je axiální, vylisované z ocelového plechu. Má 4 výkonově optimalizované lopatky. Lopatky jsou dvoubarevné (světle hnědá/tmavě hnědá) s možností výběru spodní strany.

Motor
Motor je asynchronní s kotvou nakrátko, s velkým počtem pólů pro dosažení potřebných otáček. Je určen pro trvalý provoz. Maximální provozní teplota okolí je 40 °C. Motor má kuličková uzavřená ložiska s tukovou náplní na dobu životnosti. Krytí IP44, třída izolace B.

Svorkovnice
Svorkovnice je přístupná po sejmutí kabelového krytu, který se posune po závěsné tyči. Připojení je kabelem pod omítkou nebo po omítce. Svorkovnice obsahuje odlehčovací sponu proti vytržení kabelu.

Regulace otáček
Regulace otáček se provádí tahovým vypínačem. Ventilátor je možno provozovat ve 2 režimech – zimním a letním, dle nastavení sklonu lopatek. Při letním provozu díky ventilaci vzduchu vzhůru dochází k cirkulaci čerstého vzduchu v celém prostoru. Při zimním provozu se díky ventilaci teplého vzduchu směrem dolů prohřívá rovnoměrně celý prostor a teplo se nekumuluje pod stropem.

Hluk
Hodnoty akustického výkonu jsou uvedeny v tabulce technických parametrů.

Montáž
Montáž se provádí zavěšením na strop nebo na jinou konstrukci. Závěsné zařízení je nutno dostatečně dimenzovat, jak z hlediska statického, tak i případného dynamického zatížení. Spodní hrana ventilátoru musí být umístěna tak vysoko, aby nemohlo dojít k ohrožení osob v blízkosti otáčejícího se oběžného kola. Minimální doporučená vzdálenost od podlahy je 2,5 m. Při montáži více ventilátorů se nesmí zaměnit listy oběžného kola jednotlivých ventilátorů. Listy jsou vyváženy pro každý přístroj zvlášť.

Upozornění
Ukotvení ventilátoru je třeba pravidelně kontrolovat. Perioda kontrol musí být stanovena provozním předpisem u uživatele.

Rádi Vám s výběrem poradíme. Neváhejte a kontaktujte nás:


Dostupnost: na obj. 2-3 týdny
Kód: HTD-130MR

3280Kč vč. DPH