FLUX BB 250/120 - zpětná klapka, kuličková ložiska, vyšší výkon

Nástěnný a stropní semiradiální ventilátor pro potrubní rozvody větších délek s vyšší tlakovou ztrátou. Ventilátor je vybaven zpětnou klapkou, filtrem, kuličkovými ložisky a vyšším výkonem.

POUŽITÍ
Tento typ ventilátorů je vzhledem je svým parametrům předurčen k použití pro potrubní rozvody relativně větších délek s vyšší tlakovou ztrátou (při dodržení vzduchotechnikých pravidel návrhů ventilátorů). Do stropu je možno umístit ventilátor, který nebude běžet nepřetržitě nebo ventilátor, vybavený kuličkovými ložisky. Nedoporučuje se montáž do kazetových podhledů a konstrukcí, které mohou rezonovat.

PODMÍNKY PROVOZU
Ventilátor je určen pro provoz ve vnitřním základním prostředí s okolní teplotou od 0°C do +40°C, pro dopravu čistého vzduchu bez prachu, mastnot, výparů chemikálií a dalších znečištění. Dále je nutné zajistit, aby ventilátor nenamrzal, nestékal do něj a neusazoval se v něm kondenzát vody z potrubí. Elektrické krytí motoru ventilátoru je IPX4.

 

Ventilátory FLUX

SKŘÍŇ
Skříň je vyrobena z elektricky nevodivého termoplastu TP bílé barvy. Přednostmi plastu TP jsou mechanická odolnost, barevná stálost a snadná čistitelnost. Skříň je připravena pro montáž na stěnu nebo na strop.

OBĚŽNÉ KOLO
Oběžné kolo je radiální, vyrobeno z nárazuvzdorného plastu bílé barvy a je staticky a dynamicky vyvážené.

MOTOR
Elektromotor vybaven kluznými nebo kuličkovými ložisky s tukovou náplní na celou dobu životnosti a tepelnou pojistkou proti přetížení. Dvojitá elektrická izolace. Pracovní teplota maximálně 40 °C. Napájení 230 V/50 Hz. Krytí IPX4.

SMĚR PRŮTOKU
Směr průtoku je od přední sací mřížky k zadnímu výfukovému hrdlu (na obrázku označeno šipkou).

ELEKTRICKÁ SVORKOVNICE
Připojovací svorkovnice je umístěna pod přední sací mřížkou ventilátoru a lze ji jednoduchou demontáží pojistného šroubu zpřístupnit.

INSTALACE
Snadná a rychlá instalace v horizontální nebo vertikální poloze. Zadní strana ventilátoru je připravena pro přímou montáž do zdi nebo stropu pomocí 4 šroubů, které jsou dodávány spolu s hmoždinkami standardně ke všem ventilátorům. Pro dokonalou instalaci na zeď je k ventilátoru standardně dodávána antivibrační vložka.

Ventilátory FLUX

REGULACE OTÁČEK
Provádí se elektronickými nebo transformátorovými regulátory otáček změnou napětí.

Rádi Vám s výběrem poradíme. Neváhejte a kontaktujte nás:


Dostupnost: skladem
Kód: 2FX2007

2788Kč vč. DPH
FLUX BB 250/120 - zpětná klapka, kuličková ložiska, vyšší výkon